بازگشت به صفحه اصلی

آيا شما هم نامه ي سرگشاده را امضا کرده ايد؟

 

بازديد کنندگان نوروزی آثار تاريخی و باستانی استان فارس تا همين چهار روز اول نوروز  40 در صد زياد شده اند

رييس سازمان ميراث فرهنگی: بازديد کنندگان امسال به حدی زياد است که در برخی از نقاط برای کنترل و مراقبت و حتی فروش بليت با کمبود نيرو روبرو هستيم


رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس گفت: آمارها نشان مي‌دهد تعداد مسافران نوروز امسال نسبت به پارسال ۴۰درصد افزايش يافته است.

محمدرضا بذرگر، پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: از ابتداي تعطيلات نوروز امسال تا پايان روز گذشته ۴۶۳هزار مسافر نوروزي از مبادي زميني و هوايي وارد استان فارس شده‌اند.

وي بابيان‌اينكه اماكن‌تاريخي مانند حافظيه، سعديه، تخت جمشيد و... همچون سال‌هاي گذشته با حضور و بازديد "فوق‌العاده" مسافران مواجه شده است، گفت:
خوشبختانه تقارن بهار شمسي با بهار قمري در نوروز امسال ازجمله دلايلي است كه موجب شد مسافرت‌هاي نوروزي افزايش يابد.

بذرگر اضافه كرد: با توجه به فعاليت‌هاي زيباسازي كه در حافظيه و سعديه در سال‌جاري و شرايط سهل تر ترافيكي در مقابل سعديه انجام شد، آمار بازديد كنندگان به شكل فوق‌العاده‌اي افزايش يافته است.

وي گفت: تمام نيروهاي ما درسازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به صورت شبانه‌روزي بسيج شده‌اند و خدمات مطلوب را به متقاضيان ارايه مي‌دهند.

بذرگر گفت: حجم ورودي مسافران و بازديدكنندگان امسال به‌حدي زياد است كه در برخي نقاط براي كنترل و مراقبت از اماكن و حتي فروش بليت باكمبود نيرو مواجه شده‌ايم كه از نيروهاي بسيجي كمك گرفته‌ايم.

استان‌فارس بنا بر پيش‌بيني‌ها امسال در تعطيلات نوروز چهار ميليون مسافر را پذيرا خواهد بود.

http://www2.irna.com/fa/news/view/line-9/8601028812173524.htm