International Committee to Save

the Archeological Sites of Pasargad

 

Link to Persian Section

 
يپوند به صفحه اصلی 

 

 

امام جمعه کرمانشاه می خواهد در محوطه ی شکارگاه خسروپرویز حوزه بسازد

سنگ نگاره شکارگاه خسروپرویز

در پی نگرانی های دوستداران میراث فرهنگی و تاریخی در ارتباط با به خطر افتادن منظر تاق بستان به خاطر نصب دو گنبد بلند برسقف امامزاده ابراهیم، روز گذشته مسعود علویان صدر، معاون سازمان میراث فرهنگی، برای بازدید از بیستون و تاق بستان به این منطقه سفر می کند. به نظر می آید که این مقام مسئول نه تنها  تصمیمی در مورد گنبدهای مقابل تاق بستان نمی گیرد و وضعیت بیستون را رضایت بخش اعلام می کند بلکه حتی به امام جمعه کرمانشاه که قصد دارد در محوطه ی شکارگاه خسروپرویز حوزه ای بسازد قول همکاری می دهد. در زیر گزارش نشریه دولتی جام جم را از این سفر و تصمیم امام جمعه ملاحظه می کنید.

کمیته بین المللی نجات پاسارگاد

 

شکارگاه خسروپرویز

 

شرايط بيستون‌ رضايت‌بخش است

جام جم آنلاين: معاون ميراث فرهنگي کشور‌ در سفر يک‌روزه خود به کرمانشاه‌، پس از بازديد از کوه تاريخي بيستون،‌ رضايت خود را از ‌شرايط‌ فعلي اين اثر اعلام کرد.

به گزارش سازمان ميراث فرهنگي، مسعود علويان صدر پس از اعلام اين مطلب، پيشنهادهايي را براي صيانت هر چه بهتر از اين اثر ارزشمند تاريخي مطرح کرد.

اين مقام مسوول همچنين در ديداري که صبح امروز با امام جمعه کرمانشاه داشت راه‌کارهايي را براي پيشبرد برنامه‌هاي‌ فرهنگي‌ و تاريخي عنوان کرد.

وي ‌حمايت خود را از مسوولان اداره ‌کل ميراث فرهنگي اين استان براي اجراي برنامه‌هاي در نظر گرفته شده و هر چه بهتر شدن شرايط موجود اعلام‌، و بر اجراي مباحث مطرح شده تاکيد کرد.

علويان صدر درباره درخواست امام جمعه‌ کرمانشاه مبني بر کسب مجوز براي احداث حوزه علميه در منطقه تاريخي شکارگاه خسرو‌ پرويز، گفت:‌ اگر بررسي‌هاي کارشناسانه و دقيق گوياي اين موضوع باشد که ساخت حوزه علميه آسيبي به منظر فرهنگي اين اثر تاريخي وارد نمي‌کند،‌ مي‌توان مجوز احداث‌ حوزه علميه در اين منطقه تاريخي را صادر کرد.

در پايان اين ديدار امام جمعه و نماينده ولي فقيه در کرمانشاه نيز بر انجام کار کارشناسانه و علمي در رابطه با مساله مطرح شده تاکيد کرد

http://www.jamejamonline.ir/archnewstext.aspx?year=1390&month=10&day=28&newsnum=100801876889

www.savepasargad.com

کمیته بین المللی نجات پاسارگاد